בועת מחשבה

בלוג העוסק באנימה, מנגה ובתרבות האוטקו שבניהם. בלוג מחשבות רציני כמעט לגמרי, אני מניח.

קבל עדכונים מבועת מחשבה
06 נוב
26
מאת Random Otaku

 אודות

הבלוג

"בועת מחשבה" הוא בלוג העוסק באנימציה (אנימה), קומיקס (מנגה) יפניים ובתרבות הפופולארית הסובבת אותם ביפן ומחוצה לה, בדגש על המתרחש בקהילת המעריצים הסובבת את הנושאים הללו כאן בישראל. הבלוג שם לעצמו כמטרה עיקרית קידום דיאלוג אינטליגנטי, פנים קהילתי, בנושאים ובהתרחשויות הסובבות את התחביב וקהילת האנימה ומנגה הישראלית.

הבלוג החל את דרכו במערכת הבלוגים של ישראבלוג במאי 2005, כעבור כשנה וחצי הוא עבר למערכת בלוגלי מבוססת הוורדפרס ולבסוף היגר למיקומו הנוכחי, באכסון עצמאי ודומיין ייחודי, במאי 2008. "בועת מחשבה" הוא בלוג האנימה האמיתי הראשון והוותיק ביותר בישראל.

הכותב

לכל אחד מאיתנו יש סיפור מקור, על איך שהוא נכנס לתחום והפך לחובב אנימה ומנגה. יהיה זה אפוס עצום מימדים או אירוע יום-יומי, כל אחד מהסיפורים הללו מסקרנים כאחד ולמען הטעם הטוב, החלטתי שהגיע הזמן לתעד את זה שלי בכתב.

סיפורי מתחיל לו ביום שישי קיציי, שנת 1999, בספריית וידאו קטנה הממוקמת בתחנה המרכזית הישנה, תל-אביב. באותה תקופה נטולת ממירים דיגיטאליים, הייתה קיימת במשפחתי מסורת של השכרת מספר סרטים לסוף השבוע. לאחר משא ומתן ארוך ומייגע, הורי הסכימו לקחת כל שבוע סרט אחד במיוחד בשבילי. כך, באותו יום שישי גורלי, הורי נשמעו להמלצת המוכרת ולקחו בשבילי סרט מצויר שזה עתה הגיע לספריה, סרט נחמד העונה לשם Ninja Scroll. מדובר ביצירה מפורסמת מספיק, אני מאמין, מכדי שאצטרך להסביר את סיבת התדהמה שחוויתי ואת עוצמתה כאשר עיני נחו על תוכנה. התדהמה, שלוותה בחופן פליאה וסקרנות, דחפה אותי בשבועות שלאחר מכן לנסות בכל כוחי ולמצוא עוד סרטים מצוירים בסגנון המעניין הזה. לצערי, חיפושי לא העלו דבר. חלפו להם שנתיים עד שחברי לכיתה עזר לי לסגור מעגל. הוא סיפר לי בהתלהבות על רצועת שידורים חדשה בערוץ “ביפ”, ששודרה בשעות הקטנות של סוף השבוע. רצועת שידורים שהורכבה לדבריו, מסרטים מצוירים בסגנון שאף פעם לא ראיתי ואשר נקראים “מנגה”. באותו סוף השבוע מצאתי את עצמי צופה בפעם השנייה בחיי ב-Ninja Scroll. אבל זאת הייתה סדרה קטנה בשם Cowboy Bebop, ששודרה בשבועות שלאחר מכן, שהדליקה מחדש את העניין העצום שלי באנימה.

בערך כשנה לאחר גילוי רצועת השידורים בערוץ “ביפ”, כתוצאה מחיפושי ברשת, מצאתי את עצמי באתר ישראלי קטן אשר נקרא בפשטות “Anime.co.il”. הפורומים של האתר הזה שימשו לי כגן הילדים ובית הספר היסודי כאוטקו וחבר בקהילת האנימה ומנגה הישראלית.

השאר… היסטוריה?

אפשרות התגובות נחסמה.